Tax Advisory

Daňové a účetní zákony se často mění, vyznat se v nich je proto pro řadu firem náročný úkol. I z toho důvodu společnostem pomáháme řešit konkrétní účetní a daňové případy, nebo za ně dokonce přebíráme celou účetní agendu. Díky inovativnímu přístupu k daňovému plánování, transformaci procesů pomocí digitalizace a automatizace, efektivnímu zajišťování souladu s daňovou legislativou a přístupu založeném na kvalitě mohou firmy své obavy z daní hodit za hlavu.

Volné pozice
Consulting storefront image

Týmy v oddělení

Zdanění příjmů fyzických osob

V tomto týmu pracujeme s lidmi, čísly a daňovou problematikou. Jsme odborníky na přípravu přiznání k dani z příjmu nebo na imigrační problematiku. Také pomáháme firmám s nastavováním procesů odměňování zaměstnanců a benefitů.

Zdanění příjmů právnických osob

Našim klientům pomáháme s daňovými procesy všeho druhu. Ať už jde o zpracování daňových přiznání, otázky mezinárodního zdanění, procesy fúzí a akvizic, vytváření podnikových struktur či jednání s finančními úřady. A to vše za využití nejmodernějších technologií. Máme tedy všeobecný přehled v technologické, účetní, daňové i právní oblasti.

Nepřímé daně

V tomto týmu se setkávají daně a moderní technologie. Součástí naší práce je poradenství v oblasti DPH, spotřebních či energetických daních. Ve spolupráci s našimi programátory si také vytváříme vlastní softwarové nástroje, se kterými pracujeme nejen my, ale i naši klienti. Aktivně se zajímáme o vývoj aplikací, které urychlují a zpřesňují daňové operace.

Převodní ceny

Pomáháme mezinárodním společnostem s nastavením a kontrolou jejich převodních cen, aby odpovídaly lokálním daňově-právním požadavkům. Naše práce není však o znalosti tisíců paragrafů zpaměti – klíčová je kreativita, schopnost analyticky přemýšlet a odhodlání se neustále učit novým věcem.

Financování inovačních projektů

S týmem provádíme naše klienty celým procesem žádosti o finanční podporu, ať už jde o dotace, nebo daňové odpočty. Zajímáme se také o vývoj nových technologií v různých odvětví (potravinářství, stavebnictví, farmacie, IT…) a o trendy, které jimi aktuálně hýbou.

BPS: účetní, daňové a mzdové služby

Pro firmy poskytujeme v týmu BPS (Business Process Solutions) outsourcing služeb účetní závěrky, zpracováváme daňová přiznání a výkazy pro Intrastat a nabízíme poradenství v oblasti daňové, mzdové a personální agendy.

Technologie

Jednou z věcí, ve kterých je společnost Deloitte unikátní, je vývoj vlastních daňových technologií, které používáme nejen interně, ale také je nabízíme našim klientům k implementaci v jejich firmách. A kolegové z daní se do vývoje těchto řešení samozřejmě zapojují – jak při vymýšlení funkcionalit, tak při následném zavádění u klienta. Samotné programování aplikace pak zajišťuje náš interní tým vývojářů.

Tereza Kavan Klimešová | Tax Advisory

Posunuli jsme oblast daní od kalkulaček a kopírek k moderním technologiím. Tereza Kavan Klimešová partnerka v daňovém a právním oddělení