Složitá témata atraktivní formou

Deloitte Studios nabízí nové možnosti online komunikace

V Deloitte je součástí naší firemní kultury neustále se učit a předávat si informace. Jen díky tomu jsme schopni poskytnout našim klientům ten nejlepší servis. Tento přístup ale do značné míry stál na osobním kontaktu, který jsme během pandemie ztratili. A v tu chvíli přišli na scénu specialisté na vizuální komunikaci, video a nové technologie z Deloitte Studios.  

Naše výzva

Udržet si něčí pozornost v době informačního přehlcení je extrémně náročné. A tím spíš od doby pandemie, kdy se většina firem a jejich klientů přesunula do onlinu. Řešení tohoto úkolu se ujala Veronika Nastoupilová, která se stala leaderem týmu kreativců Deloitte Studios. Její mise? Dát našim – často velmi složitým tématům – atraktivní a srozumitelnou formu.

Naše reakce

Během covidu jsme dokázali velmi rychle zareagovat a přenést svoji prezenci plně do digitálního světa. Díky tomu se podařilo zachovat v plném rozsahu komunikaci s klienty, zaměstnanci i s veřejností. Prostřednictvím Deloitte Studios mají naše týmy a potažmo i naši klienti přístup a podporu profi produkce.  

Chod studia naplno pokračuje dodnes. Zajišťujeme výrobu širokého portfolia obsahu, jako jsou videa, fotky, podcasty, streamy nebo hybridní i offline eventy pro potřeby Deloitte nebo i externích klientů. Plně jsme se tak integrovali do běžného provozu marketingového týmu pod Enabling Services. 

Author Image
Samotná kombinace spolupráce kreativců a businessu je zajímavá. Dovoluje nám to myslet ‚out of the box’ a díky tomu mohou vznikat nečekaná řešení. Pro nás pro kreativce je přínosný kontakt s odborníky z oblastí jako audit, risk advisory, legal, daně nebo consulting, které nejsou pro prezentaci vůbec jednoduché. Všichni jsme neustále challengováni, abychom o nich přemýšleli a posouvali jak kvalitu obsahu, tak srozumitelnost sdělení.Veronika NastoupilováDigital Studio Leader, Enabling Services

Hlavní přidaná hodnota Deloitte Studios tkví v úzké spolupráci s odborníky Deloitte. Běžná externí produkce či technická produkce eventů nerozumí tak dobře danému obsahu, a soustředí se proto především na formu. V našem případě můžeme díky businessovým profesionálům Deloitte pomáhat klientům právě i v oblasti obsahu těchto eventů. Na denní bázi vedeme diskuse s business týmy a pomáháme jim správně potřeby jejich cílové skupiny definovat a uzpůsobit tomu také daný obsah. 

Náš přínos

Předáváme srozumitelnou formou důležité informace z našeho businessu bez ohledu na to, kde se příjemci informací zrovna nacházejí. 

Vznikem studia jsme posunuli naši komunikaci na vyšší úroveň, kdy jsme schopni komunikovat i složitější témata zajímavou formou, a to napříč firmou nebo velkému počtu lidí napříč Evropou. V současné době jsme také nejprogresivnější studio v rámci naší Deloitte globální sítě a vysloužili jsme si tak roli technologického hubu pro CE online vysílání po celé Evropě. V současné době, kdy je kladen velký důraz na globální propojení a kvalitní obsah, je pro nás existence studia obrovskou devizou.  

V současné době disponují Deloitte Studios technickým zázemím v podobě tří studií pro natáčení videí, nahrávání podcastů, vysílání online streamů až po pořádání hybridních eventů na špičkové úrovni. 

Author Image
Díky atraktivitě našich výstupů přispíváme k odlišení Deloitte na trhu a podílíme se na vzniku naší konkurenční výhody.Veronika NastoupilováDigital Studio Leader, Enabling Services

K Deloitte Studios se díky jejich přístupu rádi vracejí i externí klienti, což vede k tomu, že se tým dostane na nečekané lokace a pracuje na dalších zajímavých projektech. Na svém kontě má tak například streamovací Pop-up studio na Festivalu Český Krumlov, Vogue Leaders Conference s Mayou Musk, předávání Cen Neuron z Panteonu Národního muzea nebo event programu Deloitte Technology Fast 50 na stadionu Sparty. Mezi vrchol sezony patří Gala eventy programů Fast 50 či Best Managed Companies, které jsou již na úrovni plnohodnotného televizního vysílání.

Tým

Deloitte Studios jsou součástí marketingového týmu Enabling Services a slouží tak primárně jako podpora businessových týmů Deloitte. Spolupracují na tvorbě materiálů Deloitte, a to jak pro externí klienty, tak pro businessové týmy napříč Deloitte CE. Skládají se z týmů kreativců profesionálů z oblasti audio/video tvorby. Velký důraz je kladen na vysokou technologickou a technickou flexibilitu v rámci trendů a přirozeného vývoje audiovize. Pracují také s nástroji moderního digitálního marketingu jako například AR, VR, 360° video, 360° streamy nebo Unreal Engine.