Patříš mezi ženy, které mají ve svém životě nemalé cíle, ale zároveň se na své cestě potýkají s obavami, předsudky nebo nejistotou? Zajímáš se o kariéru v oblasti technologií, vědy nebo bys ráda rozjela vlastní podnikání, ale nevíš, jak na to? Hledáš inspiraci, nakopnutí nebo jen podporu komunity žen, které to vnímají tak nějak podobně?

Přidej se k nám a přijď se inspirovat na náš ESTEAM Fest!

O čem to celé je? 🟢

Z dat sesbíraných mezi roky 2016 až 2020 vyplývá, že pouze čtyři ženy z deseti (38 %) mají dovednosti a znalosti k rozjetí vlastního podnikání (oproti polovině dotázaných mužů)*. Další studie zase konstatují, že ačkoliv dívky v mladém věku láká vědecká kariéra ve stejné míře jako chlapce, v dospělosti mají tendenci se od témat, jako je věda, technologie či matematika, odklánět. A právě tento fenomén se snaží projekt ESTEAM Fest zvrátit.

Deloitte se proto spojil s Evropskou asociací žen (EWA), organizací Vlajo, Evropskou komisí a Evropskou výkonnou agenturou pro inovace a malé a střední podniky (EISMEA) a od roku 2022 organizuje v řadě evropských zemí konference s názvem ESTEAM Fest, jejichž cílem je posílit postavení žen a dívek v oblasti podnikání, vědy, technologií, inženýrství, umění a matematiky (proto zkratka ESTEAM).

Už letos se bude ESTEAM Fest konat také v České republice, v pražské kanceláři Deloitte!

Kdy a kde? 📅📍

V úterý 4. června 2024 od 9 hodin na adrese Italská 2581/67, Vinohrady, 120 00 Praha 2

Na co se můžeš těšit?

Na inspirativní témata, setkání se zajímavými lidmi, sdílení vlastních zkušeností, kariérních výzev a tipů, jak se prosadit ve světě podnikání, vědy a technologií. O své příběhy se s námi podělí úspěšné ženy z byznysu a technologického sektoru. V průběhu akce se budeš moci zúčastnit interaktivních workshopů zaměřených především na rozvoj soft skills i hard skills z oblasti digitálních technologií a podnikání:

Pro koho je akce určená? 👩🏼‍💻

Pro všechny ženy, které se chtějí nechat inspirovat a obohatit o nové informace, zážitky a kontakty!

Zaregistruj se! 👇

https://forms.office.com/e/CRAqBi7ATw

Zaujala tě tahle iniciativa, ale na samotnou akci dorazit nemůžeš? Přidej se do ESTEAM komunity! 👯‍♀️

Účast na akci je zdarma. Kapacita akce je omezená, na akci je nutné se zaregistrovat.
Akce bude probíhat primárně v češtině, ale část programu může probíhat také v anglickém jazyce.

*The Missing Entrepreneurs 2021publikováno v listopadu 2021 na webu OECD.