x
Akce

Deloitte MeetUp vol. 9: Kritické myšlení a fake news - ONLINE

25.11.2020

15:30 - 17: 00, 17:30 - 19:00

U vás doma

U vás doma

Co je pravda a co není?

Prvním krokem je uvědomit si, že pravdu nenabízí nikdo – nabízí se pouze informace. A zodpovědnost za jejich hodnocení se z médií přesouvá na nás, jedince. Ale jak se v tomto chaotickém prostředí zorientovat?

Na našem speciálním online MeetUpu se právě této moderní výzvě budeme věnovat. A už nyní bychom rádi přeformulovali úvodní a základní otázku.

Místo „Co je pravda a co není?“ se budeme ptát „Dá se informace ověřit a jak?“.

K tématu promluví ředitelka Inovací v Deloitte a přednášející magisterského předmětu Critical thinking in business futurology na VŠE Senta Čermáková, výzkumník Jakub Hrdina, který se zabývá propojením medií a umělé inteligence a Matyáš Boháček, autor aplikace Newskit, se kterou se snaží bojovat proti fake news.

A na závěr poznámka: Dosud jsme vás vždy hostili dobrým jídlem a pitím a neradi bychom o tyto požitky v online prostředí přišli. Proto od nás každý účastník dostane voucher od Dáme jídlo, abyste si mohli při MeetUpu opět dát něco na zub! ? 


O  MeetUp je velký zájem, takže jsme přidali nový termín a 25. 11. budou 2 běhy: 15:30 - 17:00 (kapacita naplněna) a 17:30 - 19:00 (přihlašování spuštěno). :)